Yarıyıl tatili kampanyamız

fotograf 12

Sevgili Zeytinbağı dostları,

Bu yıl da yarıyıl tatilinde aileler için bir kampanya düzenliyoruz.

Yarıyıl tatili süresince, 23 Ocak – 8 Şubat tarihleri arasında 3 gecelik konaklama ücretimiz 2 kişi için yarım pansiyon toplam 900 TL’dir.

10 yaşına kadar tek çocuktan ebeveynleriyle kalmak kaydı ile ücret almıyoruz. 10 yaş üzeri veya ikinci çocuk olduğunda ücretimiz 1100 TL’dir

Gene çocuklarla birlikte yapacağımız eğlenceli etkinliklerimiz var.

28 Ocak ve 5 Şubat günleri çocuklarla berber mutfağa gireceğiz.

30 Ocak ve 6 Şubat günleri hava elverdiği ölçüde yürüyüş ve piknik yapılacak. Kumanya bedeli 15 TL’dir.

Hep birlikte güzel bir tatil geçirmek için sizleri bekliyoruz.

Akdeniz Diyet Günü için Menü – Food Blogger Contest

İtalya’da, San Remo ve Cenova arasındaki sahil şeridinde yer alan Imperia kentinde bu yıl 13-15 Kasım tarihlerinde dördüncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Akdeniz Diyeti günlerinde Zeytinbağı mutfağı hazırladığı menü ile birincilik kazandı. Şefimiz Erhan Şeker, önümüzdeki hafta İtalyaya’ya uçuyor ve Re.C.O.Med organizasyonunun ‘food blooger’lar ‘ arasında düzenlediği yarışmada kazandığı ödülünü alacak ve Akdeniz Diyeti günleri katılımcılarına birincilik alan menüyü uygulamalı olarak sunacak. Aşağıda fotoğraf ve tariflerini gördüğünüz yemekler yakında Zeytinbağı menüsünde olacak, tatmak üzere bekliyoruz.

Menend

fig-salad 1st RECIPE: APPETIZER OR FIRST COURSE INCLUDING VEGETABLES AMONG INGREDIENTS

Fig Salad

Ingredients Juice of an orange 2 ts olive oil 2 ts apple vinegar Sea salt Freshly ground black pepper 1 red onion 4 fresh black figs A handful of almonds, toasted in one spoon olive oil 50 gr feta cheese, cut in small cubes A handful of fresh thyme A handful of fresh basil Mix olive oil, apple vinegar, orange juice, salt and pepper to prepare a dressing. Chop the onions. Combine with the olive oil dressing and leave to rest for fifteen minutes. Dice the figs, place them in a bowl and spread the onions over. Add feta cheese and sprinkle with thyme and basil and almonds Pour the olive oil dressing over before serving

 

fish-with-spinach 2 RECIPE: SECOND OR MAIN COURSE

Fish with Spinach

Ingredients Fish with Spinach 2 sun dried tomatoes, chopped Ingredients 200 gr spinach A handful of pine nuts, toasted 10 gr butter 3 spring onions 1 clove garlic, finely chopped 5 gr hot pepper 2ts extra virgin olive oil 1⁄2 glass white wine 1 gilt-head sea bream Chop the spinach and spring onions roughly, sautee over low heat with olive oil and butter for 1 min. Add sun dried tomatoes, pine nuts, garlic and pepper and continue sautéing for 2 min. Add white wine and keep over fire until it evaporates. Clean the fish and fill it with the spinach mix. Wrap with cooking paper and bake at 200C degrees for 20 minutes.

 

ricotta-with-kaki-confite 3 RECIPE: DESSERT BASED ON FRUIT

Ricotta with kaki confit

Ingredients Ricotta with kaki confit Ingredients 250 gr kaki 50 ge honey 50 cc Calvados 200 gr ricotta A handful of fresh mint 50 gr walnut Arils 1 pomegranate Peel the kakis and mash them. Put the purée in a pot, over low heat and add honey when they start to boil. After cooking for 1 minute add the Calvados and make it evaporate. Place the ricotta in a plate. Pour the sauce obtained. Add walnuts and pomegranate arils. Garnish with fresh mint

Kaz Dağlarında Bir Lezzet Öyküsü

resizer-1314-300x202“…Sokaklardan geçerken, köy çocuklarının ellerinde salçalı ekmekler. Nasıl imrendim… “Bir ısırık versene, çok açım.” Biz şehirlilere müsade etmiyor annelerimiz, illa aileyle birlikte oturulacak masaya; sokakta yemek ayıp.

devamı

Yarıyıl Tatiline Bekliyoruz

Sevgili Zeytinbağı dostları,

Mutlu, sağlıklı ve sevdiklerinizle beraber bir yıl geçirmenizi diliyoruz. Yeni yıl paketlerimiz için göstermiş olduğunuz ilgiye çok teşekkür ederiz.

Uzun yıllardan sonra bu yıl ilk kez otelimizi yılbaşından sonra kısa bir süreliğine kapattık. Kapılarımızı 24 Ocak’ta yarıyıl tatiliyle beraber açıyoruz. Sizin ve çocuklarınızın bir kaç günlük bir kaçamak yapıp kafa dinleyebileceğiniz bir program hazırladık. Yarıyıl tatili boyunca 3 üç günlük 2 kişi için yarım pansiyon konaklama fiyatımız 12 yaşına kadar tek çocuk dahil 750 TL.

İkinci çocuk için ödeyeceğiniz ücret üç gün için 200 TL.

Tatil boyunca çocuklar için hoşca vakit geçirebilecekleri faaliyetlerimiz var. Salı ve Cumartesi günleri çocuklarla beraber kurabiye ve kek yapıyoruz, Pazar, Pazartesi ve Perşembe günleri ise kahvaltı sonrası otel çevresinde kısa yürüyüşler yapacağız.

Saygı ve sevgiyle,

Kerem, Erhan ve Nejla